Mikor nem szükséges tanúsítvány? Az 50 m2-nél kisebb hasznos alapterületű épületre; az évente 4 hónapnál rövidebb használatra szánt épületre; a legfeljebb 2 évi használatra tervezett épületre; műemlékileg védett épületre; a mezőgazdasági rendeltetésű épületre; a műhely rendeltetésű épületre; a használatba vételi engedélyt (bejelentést) megelőző tulajdon-átruházás esetén; ha ugyanabban az ingatlanban résztulajdonnal rendelkező tulajdonos szerez ellenérték fejében további tulajdonrészt.
Meddig hatályos az elkészült tanúsítvány? A tanúsítvány tíz évig hatályos. A tanúsító az általa készített tanúsítványt, valamint az azt alátámasztó dokumentációt (számítást) a megbízónak történő átadástól számított 10 évig megőrzi.
Tanúsítvány azonosító? Az elkészült tanúsítvány jobb felső sarkában található azonosító szám, mely a feltöltött tanúsítványok száma alapján növekszik. Ezt a számot ELŐRENEM LEHET KIADNI! Aki ilyennel hirdeti magát, érdemes elkerülni.
Fontos tudnia rólunk:
Energetikai tanúsítványok eloszlása Magyarországon / besorolási kategóriánként
A fővárostól nyugatra, a Budai hegység déli részén, 140-160 méter magas medencében található Budaörs. Déli részén halad el az M-1-es és az M-7-es autópálya. Nevét valószínűleg az őrs nevű kabar törzsről kapta. A város területe kb. 24 négyzetkilométer, lakossága: 29.000 fő. Budapest nyugati kapujának tartják, ennek is köszönhető, hogy a harmincezer lakosú településnek jelentős gazdasága és logisztikai szerepe van. 1986-ban emelkedett városi rangra, és a rendszerváltást követően dinamikus fejlődésnek indult. 2006-ra az ország valamennyi települése között a legfejlettebbnek minősítette a Központi Statisztikai Hivatal. 2005-ben Budaörs elnyerte a legvállalkozó-barátabb város címet, a 2009-es felmérések pedig a legmagasabb vásárlóerőt is itt mutatták ki az országban.